Domácí peeling z olivového oleje
Co mají společného peelingy na pleť, tělo a rty? Všechny by chtěly být ještě šetrnější. Pokud používáte peeling pravidelně, víte, že pokožka je po něm daleko hladší. Poradíme vám, jak si můžete doma jednoduše vyrobit svůj vlastní peeling.
Žít udržitelněji a přitom si pravidelně dopřávat peeling? Bohužel běžné peelingy produkují velké množství odpadu a v lidech, kteří dbají na ochranu životního prostředí, vyvolávají pocit viny. Avšak zodpovědný přístup k přírodě i rozmazlování pokožky se nemusí vzájemně vylučovat. Prozradíme vám tipy na šetrnější peeling. Možná díky nim snížíte i množství kávové sedliny, která končí v koši.
Ať už kokosový, nebo olivový: Oba oleje jsou jako základ pro domácí peeling ideální. Zatímco póry pokožky se během peelingu jemně otevírají, cenné živiny o ni optimálně pečují.
Co potřebujete na domácí peeling?
Jak na to:
Olivový olej smíchejte v misce s kávou a jednoduše tak získáte směs, která odstraní odumřelé kožní buňky. Rozjasněné pokožce tak nestojí nic v cestě. Olivový olej zároveň hydratuje a podporuje zdravou funkci buněk. Tím poskytuje přirozenou ochranu před sluncem, avšak opalovací krém nemůže nahradit.
Domácí peeling: Zelený základ
Ať už kokosový, nebo olivový: Oba oleje jsou jako základ pro domácí peeling ideální. Zatímco póry pokožky se během peelingu jemně otevírají, cenné živiny o ni optimálně pečují.Co potřebujete na domácí peeling?
- misku
- olivový olej v pokojové teplotě
- kávovou sedlinu usušenou na slunci
Jak na to:
Olivový olej smíchejte v misce s kávou a jednoduše tak získáte směs, která odstraní odumřelé kožní buňky. Rozjasněné pokožce tak nestojí nic v cestě. Olivový olej zároveň hydratuje a podporuje zdravou funkci buněk. Tím poskytuje přirozenou ochranu před sluncem, avšak opalovací krém nemůže nahradit.
Z čeho dalšího se dá vyrobit peeling?
Dalším přítelem pleti je kokosový olej. Jelikož neobsahuje mikroplasty, silikony ani parabeny, je s ním spokojené i životní prostředí. Zatímco olivový olej okamžitě vytvoří tekutou hmotu, ten kokosový má pevnější konzistenci. Díky antibakteriálním účinkům se kokosový olej často používá také na ranní ájurvédské kloktání pro vytažení nečistot ze zubů. Avšak ničit bakterie dokáže i olivový olej, takže si tyto dva druhy v ničem nezadají.K peelingovému efektu se skvěle hodí také třtinový cukr nebo mořská sůl. Jednoduše je smíchejte s olejem 1 : 1 a domácí peeling je na světě.
Dobré vědět:
Jako tekuté zlato můžete do peelingu přimíchat také lžičku medu. Jeho zklidňující účinek prospívá především suché a podrážděné pokožce.
Proč právě kávová sedlina?
Výhodou kávového peelingu je, že obsažený kofein stimuluje obnovu buněk. Při pravidelném používání se pokožka viditelně obnovuje a vyhlazuje. Právě jste nakrájeli cibuli nebo česnek a nemůžete se zbavit nepříjemného odéru z rukou? Kávový peeling dokáže zápach dokonale neutralizovat.
Dobré vědět:
Hrubost a jemnost peelingu ovlivníte mletím kávy. Jemnější zrníčka se hodí na obličej a rty, zatímco nohy a ruce snesou i ta hrubší. Čím větší zrnka, tím intenzivnější peeling. V každém případě na sebe buďte opatrní a ke své pokožce šetrní.
Co dalšího umí olivový olej?
Olivový olej (ale i ten kokosový) se dá používat na pokožku i vlasy. Ať už jako rychlý krém na ruce, péče o vousy pro muže, jako vlasový olej, na péči o stárnoucí koženou tašku, nebo jako intenzivní maska na namáhané ruce a nohy. Jedná se zkrátka o skutečného všeuměla.Náš tip
Přes veškerou radost z experimentování a jednoduchost výroby bychom měli peeling provádět pouze jednou nebo dvakrát týdně. U velmi citlivé pokožky pak používejte peeling jen jednou za čtrnáct dní. Tím podpoříte regenerační procesy pokožky, ale zároveň je nenarušíte. A pokud je pokožka i po peelingu suchá a pne, klidně ji ještě rozmazlete hydratačním mlékem.