Přírodní pomoc proti pocení
Lidé, kteří se více potí, se během letních měsíců většinou obávají podívat na teploměr. Na jednu stranu je pocení zdravé, na druhou bychom se mu všichni raději vyvarovali. Vyhnout se nepříjemné šlamastyce s propocenými fleky na tričku nám pomohou produkty z domácnosti, jako je ocet nebo šalvěj. Bojují proti nadměrnému pocení, aniž by škodily.
Jak působí jablečný ocet proti pocení?
Jablečný ocet reguluje hodnotu pH a bojuje proti bakteriím, které způsobují nepříjemný zápach. Při pravidelném potírání podpažních jamek vatovým tamponkem můžete dosáhnout snížené tvorby potu. Tampon nejprve namočte ve vodě a poté jej pokapejte jablečným octem. Kvůli ne příliš vábné vůni octa doporučujeme aplikaci večer a následnou ranní sprchu.
Jak redukuje šalvěj tvorbu potu?
Šalvěj umí redukovat produkci potu zevnitř i zvenčí. Dvě lžičky sušených šalvějových listů povařte ve dvou šálcích vody. Po vychladnutí potírejte nálevem postižená místa. Opakujte třikrát denně po dobu několika dní. Pro ještě větší efekt vypijte každý den dva až tři šálky šalvějového čaje.
Mohu používat také přírodní deodoranty?
K těmto domácím prostředkům je nezbytné přidat také vhodný deodorant, který zabraňuje šíření zápachu z potu. I v tomto případě si však můžete nechat pomoct od přírody. Stejně jako u ostatních produktů přírodní kosmetiky potřebuje tělo trochu času, aby si na ně zvyklo. Potom zvládnou i přírodní deodoranty držet krok s konvenčními. Každopádně musíme rozlišovat mezi antiperspiranty a deodoranty. Antiperspiranty zužují potní žlázy a tím brzdí tvorbu potu.
Přírodní deodoranty vsázejí na extrakty z šalvěje, meduňky nebo fenyklu, které mají antibakteriální efekt a osvěžují pokožku přirozenou vůní. Nezasahují tedy do přirozeného procesu pocení, ale bojují proti nepříjemnému zápachu potu, a to zcela na přírodní bázi.